Закрыть
Ваше имя
Контактный телефон
ВХОД

Опера Попелюшка :: Национальный академический театр оперы и балета Украины имени Т. Шевченко
Билеты на оперу Попелюшка в Киеве
Мероприятие находится в архиве

Джоакіно Россіні

Опера на 2 дії

Лібрето Якопо Ферретті.
Прем’єра на київській сцені відбулася 24 червня 2010 року.

Диригент-постановник: КОЖУХАР Володимир
Диригент: КУЛЬБАБА Алла
Режисер-постановник: НУНЦІАТА Італо
Хормейстер-постановник: ПЛІШ Богдан
Художник-постановник: ЛЕВИТСЬКА Марія
Хореографія: СЕМЕНЧУК Анатолій
Виконується італійською мовою
Тривалість: 2 год. 45 хв.

  До різдвяного карнавалу в Римі 1817 р. для театру Валле Дж. Россіні мав написати комічну оперу. Написати лібрето запропонували Якопо Ферретті. Він пропонував сюжети один за іншим, але всі вони були відкинуті. Поки лібретист не назвав «Попелюшку». Дж. Россіні відразу зацікавився ідеєю і погодився на створення опери за цим сюжетом. Вкрай стислі терміни не стали на заваді появі шедевру – опері «Попелюшка, або Перемога доброчинності», де казка розповідається запальною, емоційно-насиченою мовою музики.
  Россіні трохи змінив сюжет відомої казки, замість мачухи з’явився вітчим дон Маньїфіко, замість феї – мудрий наставник принца Алідоро, а замість туфельки принц шукає подарований браслет. Проте, у лібрето збереглося найголовніше – історія кохання, яке перемогло марнославство.
  Партитура «Попелюшки» – одна з найскладніших, але в той же час це один із найпривабливіших творів світової оперної спадщини. Складні переливчасті оркестрові сцени перегукуються у повній згоді з мереживними ансамблями, запаморочливими аріями, всіма стрімкими, немов перли, россінівськими прикрасами. Партія головної героїні опери Попелюшки-Анджеліни починається з простої пісеньки в народному дусі і завершується розкішною колоратурною арією принцеси. Складною і віртуозною у вокальному плані є партія принца дона Раміро, арії якого вражають верхніми до. На відміну від «Севільського цирульника» з його знаменитою арією Фігаро, в «Попелюшці» таких арій-скоромовок як мінімум утричі більше. Якщо додати досить велику кількість вишуканих ансамблів, дуже складні мецо-, тенорові і навіть для basso-buffo колоратури, стає зрозуміло, що «Попелюшка» — є оперою найвищої вокальної складності, в ній можуть виконувати партії співаки, яким підвладні усі секрети справжнього італійського бельканто.
  Останнім часом «Попелюшка» йде досить рідко. Можливо тому, що для її постановки потрібні співаки, здатні співати ще в більш швидких темпах і ще точніше, ніж в «Севільському цирульнику», особливо колоратурне контральто в партії Попелюшки.
У Національній опері України опера за її майже двохсотлітню історію ставиться вперше.


Купити квитки на оперу Попелюшка Національна опера України, Київ на сайті www.ovacii.com