Закрыть
Ваше имя
Контактный телефон
ВХОД

Макбет :: Национальный академический театр оперы и балета Украины имени Т. Шевченко
Купить билеты на оперу Макбет
Мероприятие находится в архиве

Джузеппе Верді

Опера на 4 дії

Лібрето Франческо П'яве та Андреа Маффеї за мотивами трагедії Вільяма Шекспіра.
Диригент-постановник: КОЖУХАР Володимир
Диригент: КУЛЬБАБА Алла
Режисер-постановник: НУНЦІАТА Італо
Хормейстер-постановник: ВЕНЕДИКТОВ Лев
Художник-постановник: ЛЕВИТСЬКА Марія
Режисер:РЕКА Валентина

Виконується італійською мовою
Тривалість: 3 год. 20 хв.

  У своєму першому шекспірівському творі Верді поставив зовсім нові для італійської опери проблеми. Це мала бути опера без ключової на той час домінанти, довкола якої, як правило, розвивалася сюжетна дія і на якій будувалася музична драматургія — любовної інтриги.
  «Макбет» — сміливий і новий у творчості Верді досвід розкриття в музиці духовного життя людини, перший крок до створення музично-психологічної драми, яка стане визначальною в подальшій творчості геніального композитора. У низці епізодів опери композиторові вдалося створити образи гідні Шекспіра по силі, емоційній напрузі, трагічності й правдивості.
  Нового значення набув у «Макбеті» оркестр, який став активним учасником драми; він передає глибину душевних переживань героїв, створює емоційний настрій дії.
  У січні 1847 року партитура «Макбета» була закінчена й композитор поїхав у Флоренцію, щоб самому керувати постановкою. Проте його очікувала несподівана ситуація. Чудова співачка Леве, яка мала виконувати партію леді Макбет — втратила голос. Роль отримала дуже примхлива синьйора Барбієрі-Ніні, з якою у Верді виникла маса суперечок. Розуміючи новаторське значення своєї опери, композитор з особливою увагою й вимогливістю поставився до її сценічного втілення. Він роз'яснював виконавцям загальну концепцію опери, музичної драматургії, їхні ролі, розкривав драматичний зміст окремих епізодів і сцен. Жодна деталь в процесі постановки не проходила повз увагу композитора, який був зайнятий сценічними деталями, вів переговори з художниками, листувався з лондонськими декораторами, навіть шукав людину, яка розмовляє уві сні, тому що співачка вимагала живу модель, за допомогою якої вона змогла б скопіювати сцену сомнамбулізму леді Макбет. Як театральний композитор, Дж. Верді продумував і враховував увесь комплекс музичних і театральних засобів втілення музичної інтерпретації трагедії В. Шекспіра.
  Прем'єра «Макбета» відбулася 14 березня 1847 року у Флоренції і мала великий успіх. Невдовзі була поставлена у Венеції. Незважаючи на те, що для італійської оперної сцени новий твір Дж. Верді був дещо незвичайним своєю суворістю й грізністю атмосфери, відсутністю звичної любовної інтриги, не говорячи вже про те, що в опері немає великої тенорової ролі, «Макбет» відразу здобув прихильність найвимогливішого тогочасного італійського критика — широкого загалу любителів музики.


Купити квитки на оперу Макбет Національна опера України, Київ на сайті www.ovacii.com