Закрыть
Ваше имя
Контактный телефон
ВХОД

Турандот :: Национальный академический театр оперы и балета Украины имени Т. Шевченко
Купить билеты на оперу Турандот
Мероприятие находится в архиве

Джакомо Пуччіні

Лірична драма на 3 дії

Лібрето Дж. Адамі та Р. Симоні.
Останній дует і фінал завершені Ф. Альфано

Прем’єра на київській сцені відбулася 28 лютого 2015 року.

Диригент-постановник: КОЖУХАР Володимир
Режисер-постановник: КОРРАДІ Маріо
Хормейстер-постановник: ВЕНЕДИКТОВ Лев
Художник-постановник: ЛЕВИТСЬКА Марія
Режисер: ТРЕТЯК Микола
Диригент: ДЯДЮРА Микола
Танці: ЯРЕМЕНКО Віктор

Виконується італійською мовою

Тривалість: 2 год. 45 хв.

  Прем'єра "Турандот" мала відбутися в квітні 1925 року, але смерть композитора віддалила її на рік. Заключні епізоди опери незабаром були дописані за ескізами покійного автора його учнем, молодим композитором Франко Альфано (за участю А. Тосканіні). Вперше опера прозвучала 25 квітня 1926 року в театрі Ла Скала. За диригентським пультом стояв геніальний Артуро Тосканіні. Там, де завершувалась авторська партитура, – після сцени загибелі Лю, – диригент припинив дію і, обернувшись до публіки, промовив: "На цьому місці Джакомо Пуччіні вимушений був перервати свою роботу… Цього разу смерть виявилася сильнішою за мистецтво…" Після слів А. Тосканіні співаки, оркестр і публіка в глибокому мовчанні залишили театр.
  Лише на другій виставі опера була виконана повністю — з фіналом, дописаним Ф. Альфано.

  Багато оперних жанрів поєднує в собі "Турандот": народний казковий епос, героїку, трагедійність та тонку одухотворену лірику. І хоча композитор не встиг завершити оперу, він досяг художньої єдності всіх елементів.Менше ніж через два роки після першої міланської постановки, "Турандот" була поставлена оперним театром у Баку (березень 1928 року), а у вересні того ж року під назвою "Принцеса Турандот" (диригент – головний диригент театру О. Орлов, режиссер – В. Манзій, художник – І. Курочка-Армашевський) — на сцені Київської опери. Наприкінці 20-х років оперу ставили практично всі великі оперні театри світу.
  Через 75 років після першої постановки "Турандот" ця опера, яка стала лебединою піснею великого італійського композитора Дж. Пуччіні, знову на сцені Київської опери. Вона залишається такою ж близькою і жаданою як співакам, так і глядачам, як один з невмирущих шедеврів світового музичного мистецтва.


Купити квитки на оперу Турандот Національна опера України, Київ на сайті www.ovacii.com