Закрыть
Ваше имя
Контактный телефон
ВХОД

Лісова пісня :: Национальный академический театр оперы и балета Украины имени Т. Шевченко
Мероприятие находится в архиве

Михайло Скорульський

Балет на 3 дії

Лібрето Наталі Скорульської
за мотивами однойменної драми-феєрії Лесі Українки
Музичний керівник вистави: КОЖУХАР Володимир
Диригент: ВЛАСЕНКО Аллін
Хореографія: ВРОНСЬКИЙ Вахтанг

Тривалість: 2 год. 25 хв.

  У музичній спадщині Михайла Скорульського (1887-1950) особливе місце посідає балет «Лісова пісня».
  Композитора полонив сюжет прекрасної поетичної драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» — одного з найвидатніших творів української літератури, що захоплює своїм гуманізмом, високим етичним пафосом, пройнятий палкою вірою у поезію життя і невмирущим пориванням людини до прекрасного. Гнівно і пристрасно прозвучало в «Лісовій пісні» засудження дріб'язковості, користолюбства, егоїзму — всього, що вбиває у людині творче горіння, відчуття радості. Обивательському розумінню ситого животіння Леся Українка протиставила високу мрію про щастя, справжню велич людської душі.
  Працюючи над балетом, Михайло Скорульський створив захоплюючий гімн не лише людині з її вічним прагненням до прекрасного, а й природі, життю. «Лісова пісня» була закінчена М. Скорульським у 1936 році. Балет прийняв до постановки Київський театр опери та балету. Втілення хореографічними засобами драми-феєрії Лесі Українки зацікавило широкі кола громадськості: у пресі почали з'являтися замітки про роботу над новим твором, про можливості й шляхи його сценічного втілення. Але Велика Вітчизняна війна не дала змогу тоді завершити роботу над новим балетним твором. Тільки після визволення Києва з'явилася можливість продовжувати роботу над «Лісовою піснею».
  Шевченківська сцена знала ще три прочитання безсмертної балетної класики — у 1972 р. (поновлення Н. Скорульської), у 1986 р. (поновлення В. Ковтуна) та у 1991 р. (поновлення В. Литвинова). Саме на ґрунті останнього поновлення у 1991 році японська фірма «Ен Ейч Кей» зняла відеофільм «Лісова пісня».
  За довгу сценічну історію балету, що увійшов до золотого фонду української музичної культури, провідні партії у ньому виконали найкращі українські танцівники: Євгенія Єршова, Олена Потапова, Алла Гавриленко, Іраїда Лукашова, Тетяна Таякіна, Раїса Хилько, Людмила Сморгачова, Микола Апухтін, Анатолій Бєлов, Геннадій Баукін, Федір Баклан, Роберт Клявін, Веанір Круглов, Валерій Ковтун, Сергій Лукін, Валерій Парсєгов, Микола Прядченко та інші.


Купити квитки на балет Лісова пісня Національна опера України, Київ на сайті www.ovacii.com