Закрыть
Ваше имя
Контактный телефон
ВХОД

Майстер і Маргарита :: Национальный академический театр оперы и балета Украины имени Т. Шевченко
Мероприятие находится в архиве

Дмитро Шостакович, Гектор Берліоз, Йоганн-Себастьян Бах,
Густав Малер, Жак Оффенбах та інші композитори

Балет-фантасмагорія на 2 дії

За мотивами однойменного роману Михайла Булгакова
Музична композиція та хореографія Давида Авдиша
Диригент-постановник: ВЛАСЕНКО Аллін
Балетмейстер-постановник: АВДИШ Давид
Художник-постановник: ПАСТУХ Семен

Тривалість: 2 год. 45 хв.

  Роман Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита» ввійшов до золотого фонду не тільки російської, але й світової літератури ХХ ст. Його масштабність, багатомірність і багатоплановість вбирає в себе не тільки часові й просторові алюзії людського буття, але й значно більше – оцінку цього життя через призму бачення письменника-філософа. Не випадково цей літературний твір зацікавлював митців інших жанрів. Вже зроблено багато спроб, більш або менш вдалих, зовсім невдалих в його інтерпретації в кінематографі та драматичному театрі.
  Отож ті, хто прийдуть на виставу, щоб побачити героїв і сюжет булгаковського роману, мабуть, будуть дещо розчаровані. Давид Авдиш не ставив перед собою такого завдання. Його мета – передати через балетне дійство квінтесенцію морально-етичного бачення Михайла Булгакова, трансформуючи його на найскладніший, найтрагічніший етап ХХ ст.- зародження всепоглинаючого молоху тоталітаризму, зберігаючи при цьому фантасмагоричний дух, часову і подієву багатоплановість роману через яскраві і пізнавальні елементи його змісту. Вистава Давида Авдиша – це не інтерпретація сюжету роману «Майстер і Маргарита», а спроба розкрити танцювально-пластичною мовою балетного театру (не вистави, а саме театру) дух булгаковського тексту, як філософську притчу через умовно-історичні аналоги.
  Для свого балету хореограф Давид Авдиш обрав форму побудови асоціативного образно-смислового ряду, апелюючи до літературного першоджерела і його змісту інтонаціями, настроями, сюжетним взаємопереплетінням дії героїв.
  Не дивлячись на калейдоскопічність епізодів, (а їх майже п’ятдесят) і багатоплановість, часову двомірність, вистава Давида Авдиша має цільний сюжетний розвиток, вмотивованість дії, обумовлену насамперед літературною першоосновою. Хореограф, він же й автор лібрето (сценарного плану), виокремивши небагато ліній роману, прагнув передати насамперед їхній дух і характер, внутрішню динаміку, психологію сумніву, а не очевидну картину життя. Не випадково музична композиція цього твору така ж багатопланова і досить несподівана, співзвучна духу і ритму епох, які відтворив у своєму романі Михайло Булгакова: Бах, Берліоз, Малер, Йоганн Штраус, Оффенбах... Весь балет пронизує Четверта симфонія Дмитра Шостаковича, композитора, який пережив майже те саме, що й Булгаков – заборону на творчість, переслідування більшовицьких вельмож, обструкцію суспільства, страшний дамоклів меч НКВС...
  Фінал цієї вистави не налаштований на щонайменший апофеоз, характерний для балетних вистав. Інший матеріал, інші закони творення цієї вистави, інша завершальна кода. Зникли ілюзії, згасло життя, згасло кохання. Воланду, який вважав себе рівним силою з Ієшуа, не дано воскресити душі своїх обранців – ні Пілата, ні Бездомного, ні Майстра, ні Маргарити... Це може зробити тільки Розіп’ятий на хресті.


Купити квитки на балет Майстер і Маргарита Національна опера України, Київ на сайті www.ovacii.com