Закрыть
Ваше имя
Контактный телефон
ВХОД

Дафніс і Хлоя+Болеро :: Национальный академический театр оперы и балета Украины имени Т. Шевченко
Мероприятие находится в архиве

Моріс Равель

ДАФНІС І ХЛОЯ
Балет на 1 дію

Лібрето та хореографія Аніко Рехвіашвілі
за мотивами однойменного роману Лонга.
Прем’єра на київській сцені відбулася 30 листопада 2014 року

Диригент-постановник: ДЯДЮРА Микола
Балетмейстер-постановник: РЕХВІАШВІЛІ Аніко
Художник-постановник: ЛЕВИТСЬКА Марія

  Роман-ідилія Дафніс і Хлоя (Daphnis kai Сhlоe) був широко відомий в Італії в епоху Відродження, його читали і любили у Візантії. Особливою популярністю він користувався в XV—XVI ст. у середовищі придворної аристократії, яка захоплювалася пастораллю. За новіших часів твір Лонга викликав захоплений відгук Ґете, а, починаючи з XVI ст., багато разів перекладався всіма європейськими мовами.
  За мотивами роману давньогрецького письменника Моріс Равель створив однойменний балет «Дафніс і Хлоя» (фр. Daphnis et Chloé).
  У 1909 М. Равель почав працювати над написанням музики до балету на замовлення антрепризера Російських сезонів у Парижі Сергія Дягілєва, сценарій написав відомий хореограф-реформатор Михайло Фокін.
  Композитор назвав «Дафніса і Хлою» «хореографічною симфонією». М. Равель відзначав: «У цьому творі я задумав дати велику музичну фреску, в якій не стільки прагнув відтворити справжню античність, скільки закарбувати Елладу моєї мрії, близьку тим уявленням про стародавню Грецію, яке втілене у творах французьких художників і письменників кінця XVIII століття».
  Музика балету «Дафніс і Хлоя» відрізняється стриманою пристрасністю, що ріднить її з романтичними творами, яскравістю гармонійних фарб, розмаїтістю й вишуканістю оркестрових засобів.

Моріс Равель

БОЛЕРО
Балет на 1 дію

Сценарій Леоніда Солошина та Анатолія Шекери
Прем'єра на київській сцені відбулася 16 травня 1968 року
Диригенти: БАКЛАН Олексій, ВЛАСЕНКО Аллін, ГАМКАЛО Іван, МАКАРЕНКО Герман
Хореографія та постановка: ШЕКЕРА Анатолій
Художник: ЛІДЕР Данило

Тривалість: 1 год. 45 хв.

  Іспанія. Над неосяжним простором піднімається олтар любові. Коли невмолиме сонце ховається за обрій, і на розпечену землю разом з сутінками опускається блаженна прохолода, сюди, кожного вечора, збираються на таємниче священнодійство всі ті, хто підвладний безсмертному вогню любові.
Олтар любові належить всім!
  Та право на нього одержує лише той, хто приніс в жертву богині любові своє палаюче серце. Таких багато. Олтар любові ніколи не буває порожнім. Одна за одною закохані пари посідають на ньому почесне місце.
  Юна Дівчина, яка ще не знала любові, чекає свого обранця. І сталося чудо — він з'явився, їхнє кохання чисте і невинне. Олтар любові належить їм. Щастя закоханих безмежне. Здавалося б ніхто і ніщо не зможе перешкодити святому стремлінню двох люблячих сердець.
  Та ось з'являється випробувана в мистецтві кохання досвідчена Дама в чорному із «шлейфом» численних шанувальників. Їй сподобався Юнак, а любов його до Дівчини викликала у неї заздрість і ревнощі. Вона вирішує, щоб не трапилося, розірвати їхній священний союз.
  Недосвідчений в коханні Юнак піддається спокусі легкої перемоги, залишає Дівчину і очолює нескінченний «шлейф» поклонників Дами.
  Дівчина у невимовному горі. Адже знівечено і розтоптано найдорожче — перше почуття.
В душі у Дівчини борються дві стихії: любов до Юнака і ображена дівоча гордість. Дівчина примушує серце замовчати і віддається владі розуму. Покарати, провчити невірного — ось її мета! Хай зрозуміє, що справжнє кохання сильніше від досвідченості та вміння зваблювати. Юна тремтливість Дівчини справляє магічний вплив на всіх. Силою своєї чарівності вона «відриває» у Дами «шлейф» її поклонників і стає всевладною і безмежною повелителькою всіх присутніх на священнодійстві. Її, немов святиню, піднімають на олтар любові і схиляють перед нею коліна. Юнак зрозумів, що зробив фатальну помилку. Він поривається до Дівчини, Дама перетинає йому шлях, вона благає Юнака не залишати її. Але їй вже не сила втримати Юнака. Він біля ніг Дівчини. Чекає прощення. Та зрада в коханні не прощається.
Горда, вільна Дівчина, наче символ чистого кохання, підноситься на олтарі.

 

Купити квитки на балети Дафніс і Хлоя+Болеро Національна опера України, Київ на сайті www.ovacii.com