Закрыть
Ваше имя
Контактный телефон
ВХОД

Спляча красуня :: Национальный академический театр оперы и балета Украины имени Т. Шевченко
Мероприятие находится в архиве

Петро Чайковський

Балет-феєрія на 3 дії з прологом та апофеозом

Лібрето Івана Всеволожського та Маріуса Петіпа за казкою Шарля Перро.
Хореографія Маріуса Петіпа.
У виставі використані хореографічні фрагменти Федора Лопухова, Юрія Григоровича

Диригент-постановник: КОЖУХАР Володимир
Балетмейстер-постановник: ЛИТВИНОВ Віктор
Художник-постановник: ЛЕВИТСЬКА Марія

Тривалість: 2 год. 55 хв.

  Балет «Спляча красуня», поставлений на сцені Маріїнського театру у Петербурзі 3 січня 1890 року, став видатною подією в історії музично-хореографічного мистецтва.
  Прем'єра за участю найкращих танцівників петербурзької балетної трупи на чолі з Карлоттою Бріанцею – Авророю та Павлом Гердтом – Дезіре мала великий успіх, що зростав від вистави до вистави. «Спляча красуня» стала одним з найпопулярніших балетів.
П. Чайковський (1840 - 1893) працював над музикою балету вже маючи у творчому доробку ряд опер, симфоній, багато камерних творів. «Спляча красуня» – життєрадісний, світлий, святковий твір, де стверджується перемога життя над смертю, світлого над пітьмою, кохання й добра над чорною заздрістю та злом. Музика П. Чайковського наповнила казковий сюжет живими почуттями, внесла в нього риси реального життєвого конфлікту.
  П. Чайковський вважав цей балет одним з кращих своїх творів. Вершиною творчості стала «Спляча красуня» і для М. Петіпа. Хореографія тут не тільки винахідлива, але й образна, виразна, багатопланова, дає простір для розкриття широкої палітри почуттів людини. Побудувавши виставу на основі великих, поліфонічно складних танцювальних форм, композитор та балетмейстер досягли єдності музичної та хореографічної драматургії
  Вперше у Київському театрі опери та балету вистава з'явилася 1938 року (диригент Я. Розенштейн, художник М. Ушин). Балетмейстер Галина Березова працювала над постановкою під керівництвом свого педагога професора Агрипини Ваганової, яка представляла класичну школу балету Маріїнського театру. У 1950 році постановку «Сплячої красуні» здійснив відомий російський балетмейстер Федір Лопухов разом з диригентом Борисом Чистяковим та художником Тетяною Бруні. Ще раз до балету театр звернувся у 1980 році. Над новою постановкою працював балетмейстер Валерій Ковтун, диригент Стефан Турчак, художник Ярослав Нірод. На віртуозних балетних партіях проходило становлення не одне покоління талановитих українських танцівників, таких як Лілія Герасимчук, Антоніна Васильєва, Микола Апухтін, Валентина Калиновська, Олена Потапова, Тетяна Таякіна, Раїса Хилько, Людмила Сморгачова, Ганна Кушнерьова, Веанір Круглов, Валерій Ковтун, Микола Прядченко, Віктор Яременко та інші.
  У 1990 році постановна група у складі балетмейстера Віктора Литвинова, диригента Володимира Кожухаря, художника Юрія Білоненка здійснила постановку нової версії класичного балету. З 1998 р. «Спляча красуня» на сцені Національної опери України йде в оформленні художника Марії Левитської, продовжуючи хвилювати та приносити високу естетичну насолоду сучасному глядачу.


Купити квитки на балет Спляча красуня Національна опера України, Київ на сайті www.ovacii.com