Закрыть
Ваше имя
Контактный телефон
ВХОД

Ромео і Джульєтта :: Национальный академический театр оперы и балета Украины имени Т. Шевченко
Мероприятие находится в архиве

Сергій Прокоф’єв

Балет на 3 дії

Сценарій Сергія Радлова, Сергія Прокоф’єва
за однойменною трагедією Вільяма Шекспіра.
Хореографія та постановка Анатолія Шекери.
Диригенти: ВЛАСЕНКО Аллін, КОЖУХАР Володимир
Прем’єра на київській сцені відбулася 3 листопада 1971 року.
У 1991 році київську постановку балету «Ромео і Джульєтта» рішенням ЮНЕСКО
в ювілейний рік С. Прокоф’єва визнано кращою інтерпретацією цього твору і нагороджено медаллю.

Тривалість: 2 год. 40 хв.

  Балет Прокоф’єва «Ромео і Джульєтта» один із видатних творів світового музичного мистецтва. Він писався у 1935-1936 роках, коли композитор, повернувшись на батьківщину після довгих мандрівок за кордоном, почав шукати сюжет для великого симфонічного твору. «Ромео і Джульєтта» В. Шекспіра був саме той сюжет, за який С. Прокоф’єв, за його словами, «зразу схопився»..
  С. Прокоф’єв відтворив на сцені шекспірівське пристрасне ставлення до життя, його сувору правдивість. Композитор відчув близькість Шекспіра не тільки точністю психологічних відтінків, не тільки трагедійною силою, але й гострими контрастами, багатогранною складністю образів.
У балеті збережено головних персонажів, послідовність сцен, сюжетну тканину трагедії Шекспіра. Проте сутність конфлікту передано більш сконцентровано, стисло й лаконічно, посилено драматичні контрасти. Кожна сцена балету – етап розвитку внутрішнього дійства в розкритті доль головних героїв.
  Події балету розгортаються в добу Відродження на тлі життєрадісних вулиць і площ італійського міста Верони, що нуртують веселощами народних свят і карнавалів. Пожвавленій життєрадісній музиці протистоять грізні драматично напружені епізоди, пов’язані з кровною ворожнечею і лютою зненавистю сімейств Монтеккі й Капулетті. В атмосфері цієї ворожнечі зароджується й розквітає поетичне кохання юних Ромео і Джульєтти, які належать до двох ворогуючих родин. Це кохання – уособлення душевної краси й людяності, яке змушене трагічно загинути, бо суперечить жорстоким умовам навколишнього життя.


Купити квитки на балет Ромео і Джульєтта Національна опера України, Київ на сайті www.ovacii.com