Закрыть
Ваше имя
Контактный телефон
ВХОД

Кармен-сюїта+Шехеразада :: Национальный академический театр оперы и балета Украины имени Т. Шевченко
Мероприятие находится в архиве

Жорж Бізе – Родіон Щедрін

КАРМЕН-СЮЇТА
Балет на 1 дію

Лібрето і хореографія Альберто Алонсо.
За новелою «Кармен» Проспера Меріме.

Прем'єра на київській сцені відбулася 25 травня 1973 року.

Диригент-постановник: ВЛАСЕНКО Аллін
Диригенти: КОЖУХАР Володимир
БАКЛАН Олексій
Балетмейстери-постановники: ПЛІСЕЦЬКИЙ Азарій
ПЛІСЕЦЬКИЙ Олександр
Художник: МЕССЕРЕР Борис

  Київська прем'єра «Кармен-сюїти» відбулася 25 травня 1973 року. Постановники, взявши за основу хореографію Альберто Алонсо, змінили дещо трактування партій у залежності від індивідуальностей виконавців. Олександр Плісецький добре знав московську виставу, Азарій Плісецький, який тривалий час працював на Кубі, пам'ятав постановку Альберто Алонсо. Порівнюючи два варіанти, балетмейстери вибрали все краще, що вони мали, і об'єднали у київській виставі, яка не дублювала московську, а була своєрідним прочитанням балету Ж.Бізе-Р.Щедріна.
  Київська балерина Валентина Калиновська (перша виконавиця заголовної партії) не побоялася суперництва і створила своєрідний, багатогранний характер волелюбної й гордої жінки. Її партнерами стали Веанір Круглов (Хозе), Віктор Литвинов (Ескамільо), Алла Лагода (Доля) і Володимир Шувалов (Цуніга). Диригував прем'єрною виставою Борис Чистяков, художнє оформлення здійснив Борис Мессерер.
  Хореографічна мова балету сприяла великій переконливості образів. У пластиці Кармен органічно поєдналися енергія руху, неповторність поз та дух фламенко... Ліризмом і пристрастю просякнута партія Хозе, який вперше у житті пізнав всепоглинаюче почуття кохання і водночас біль зради. Ефектною була й партія мужнього тореадора Ескамільо...
Важливу роль у виставі відіграє лінія Кармен – Хозе. Боротьба Кармен і Хозе – це зіткнення пристрасних характерів, життєва корида двох особистостей, двох поглядів на життя. Гордовита андалузька циганка кохає юнака, але не здатна коритися йому. Вона живе за власними законами, а не за правилами, встановленими іншими. Відчувши, що кохання не повернути, Хозе у відчаї вбиває Кармен. Проте навіть смерть не здатна зламати волелюбний дух цієї жінки. Смертельно поранена Кармен на мить знову розпрямлюється і, глузливо посміхаючись, утверджує свою непереможність.

Микола Римський-Корсаков

ШЕХЕРЕЗАДА
Балет на 1 дію

Лібрето і хореографія Михайла Фокіна

Диригент-постановник: КОЖУХАР Володимир
Диригенти: БАКЛАН Олексій
ВЛАСЕНКО Аллін
Балетмейстер-постановник: ЯРЕМЕНКО Віктор
Художник-постановник: ЛЕВИТСЬКА Марія

  Нудьгуючого султана Шахріара розважають одаліски і його улюблена дружина Зобеіда.
За порадою свого молодшого брата Шахземана, переконаного у жіночій зрадливості, Шахріар їде на полювання.
  У гаремі розпочинається оргія, у розпалі якої несподівано повертається султан. Він наказує стратити своїх наложниць, євнухів і рабів.
Зобеїда вбиває себе.


Тривалість: 2 год. 00 хв.

Купити квитки на балети Кармен-сюїта+Шехеразада Національна опера України, Київ на сайті www.ovacii.com