Закрыть
Ваше имя
Контактный телефон
ВХОД

Весілля Фігаро :: Национальный академический театр оперы и балета Украины имени Т. Шевченко
Мероприятие находится в архиве

Вольфганг Амадей Моцарт

Комічний балет на 2 дії

Лібрето Віктора Яременка, Юрія Станішевського
за мотивами однойменної опери В.-А. Моцарта.
Музична редакція та композиція Олексія Баклана

Диригент-постановник: БАКЛАН Олексій
Диригент: ВЛАСЕНКО Аллін
Хореографія та постановка: ЯРЕМЕНКО Віктор
Художник постановник: ЛЕВИТСЬКА Марія

Тривалість: 2 год. 00 хв.

  Першоджерелом опери Моцарта «Весілля Фігаро», як і однойменного балету Національної опери України є п'єса французького драматурга П'єра де Бомарше «Божевільний день, або Одруження Фігаро». Вона була заборонена в Австро-Угорщині, оскільки, на думку влади, відверто висміювала аристократію і несла в собі революційні ідеї. Але Моцарт був відомим авантюристом, тому ризикнув не тільки створити оперу по забороненого твору, а й поставити її у Відні (1786).
  Опера  «Весілля Фігаро» вийшла іронічною, комічною, що висміює інтриги знаті, плітки, зради і жадібність світських осіб і їх слуг. Це не могло не сподобатися австрійському і чеському глядачеві (до речі, оперу краще прийняли саме в Празі).
  Сміх і іронію викликає вже у сучасного київського театрала балет «Весілля Фігаро» Національної опери. Передати комедійний сюжет і закручені інтриги без тексту, лише мовою танцю - завдання не з легких. І тому ця постановка викликає не завжди однозначні реакції у критиків і звичайних глядачів. Адже навіть дуже професійний артист балету не завжди може бути успішним комедійним актором. Але, так чи інакше, музика великого Моцарта, талановита постановка, шикарні декорації роблять свою справу, перетворюючи «Весілля Фігаро» в одну з улюблених розважальних вистав київської Опери, на яку ходять посміхнутися, посміятися і відпочити.


Купити квитки на Балет Весілля Фігаро Національна опера України, Київ на сайті www.ovacii.com