Закрыть
Ваше имя
Контактный телефон
ВХОД

Казка про царя Салтана :: Национальный академический театр оперы и балета Украины имени Т. Шевченко
Мероприятие находится в архиве

М. А.  Римський-Корсаков

Казка на 2 дії з хореографічними епізодами та
мультиплікаційними і проекційними ефектамиї

Диригент-постановник: ДЯДЮРА Микола
Режисер-постановник: СОЛОВ’ЯНЕНКО Анатолій
Художник-постановник: ЛЕВИТСЬКА Марія
Хормейстер-постановник: ПЛІШ Богдан
Балетмейстер-постановник: ЯРЕМЕНКО Віктор

Виконується російською мовою
Тривалість: 2 год. 20 хв.

  У 1899 році виповнилося сто років від дня народження великого поета А.С. Пушкіна. Безумовно, Римський-Корсаков не міг пройти повз таку значну подію. Свою шану творчості поета композитор віддав в опері «Моцарт і Сальєрі», кантаті «Пісня про віщого Олега», двох концертних аріозо для баса з оркестром – «Анчар» і «Пророк», у низці прекрасних ліричних романсів.
  Вибираючи для нової опери твір Пушкіна «Казка про царя Салтана», Римський-Корсаков звернувся до твору, близьким йому за духом. Зв'язок з фольклорною традицією, з народною казкою, з обов'язковою перемогою добра давав можливість створити оперу, яка по-святковому, саме так, як хотілося композитору, вшановувала ювілей російського поета.Історія постановок «Казки про царя Салтана» на сцені Національної опери України імені Т. Г. Шевченка давня та цікава. Вперше опера була поставлена 31 січня 1908 р. диригентом Еудженіо Еспозіто, під керівництвом якого у 1897 р. у Московській приватній російській опері відбулася прем'єра опери М. Римського-Корсакова «Садко». Режисер вистави – Микола Боголюбов, художник – Семен Евенбах. Серед виконавців головних партій у цій постановці – Леоніда Балановська, яка виконувала партію Мілітриси. Співачка володіла унікальним голосом величезного діапазону.
  Напередодні офіційного відкриття чергового театрального сезону 1 вересня 1911 р. за наказом генерал-губернатора Ф. Ф. Трєпова в київському театрі показували урочисту святкову виставу «Казки про царя Салтана» для поважних столичних гостей на чолі з російським імператором Миколою ІІ, який приїхав до Києва з нагоди відкриття пам'ятника Олександру ІІ. В антракті після другого акту було скоєно замах та смертельно поранено прем’єр-міністра Росії Петра Столипіна.
  Понад століття звучить музика М. А. Римського-Корсакова на київській сцені. З п’ятнадцяти опер композитора у різний час були поставлені вісім, до яких театральні митці зверталися неодноразово. «Царева наречена» ставилася 7 разів, «Садко» – 6, «Снігуронька» – 5, «Золотий півник» – 4, по 3 рази – «Майська ніч» та «Ніч перед Різдвом», йшла на сцені й опера «Моцарт і Сальєрі». До симфонічної музики М. А. Римського-Корсакова зверталися хореографи, ставлячи балети «Шехеразада» (4 постановки) та «Італійське капричіо». Наразі у репертуарі Національної опери України балет «Шехеразада». Постановка «Казки про царя Салтана» – це прекрасний внесок у багатогранну культурну скарбницю, який завжди буде цікавити все нові й нові покоління шанувальників музичного мистецтва..


Купити квитки на Казка про царя Салтана Національна опера України, Київ на сайті www.ovacii.com