Закрыть
Ваше имя
Контактный телефон
ВХОД

Лебедине озеро :: Национальный академический театр оперы и балета Украины имени Т. Шевченко
Купить билеты на балет Лебедине озеро
Мероприятие находится в архиве

Петро Чайковський

Балет на 3 дії

Лібрето Володимира Бегичева і Василя Гельцера.
Хореографія Маріуса Петіпа, Лева Іванова, Олександра Горського, Федора Лопухова,
Володимира Бурмейстера, Анатолія Шекери.

  У Національній опері України "Лебедине озеро" йде у двох сценічних редакціях - Валерія Ковтуна та Анатолія Шекери.
У постановці Валерія Ковтуна виставу вперше було показано у 1986 році.
  Постановка 1995 року здійснена Анатолієм Шекерою (прем’єра на київській сцені відбулася 15 лютого 1995 року).

Диригенти: ДЯДЮРА Микола, КОЖУХАР Володимир, БАКЛАН Олексій, ВЛАСЕНКО Аллін
Балетмейстер-постановник: КОВТУН Валерій, ШЕКЕРА Анатолій
Художник-постановник: РИНДЗАК Тадей
Художник-постановник (редакція В. Ковтуна): ЛЕВИТСЬКА Марія

Тривалість: 2 год. 45 хв.

  Навесні 1876 року Петро Ілліч Чайковський завершив роботу над своїм першим балетом. Позаду залишилися муки творчості, сумніви, не­впевненість. Радість і піднесення охопили композитора, який серцем і розумом відчув, що музика вдалася, вийшов справді переконливий і чарівний твір. Захоплено взялася за роботу й трупа Московського Ве­ликого театру, на замовлення якого, власне, й створювалося «Лебедине озеро». Через десять місяців афіша сповістила про прем'єру.
  20 лютого 1877 року ввійшло в історію музичної культури. В цей день вперше було показано «Лебедине озеро».
  Та, незважаючи на невдачу першої постановки, що дуже часто става­ло остаточним вироком, твір не забувся. Правда, мине немало років, поки до нього звернуться такі визначні російські хореографи, як Лев Іва­нов, Маріус Петіпа та Олександр Горський. Вони зуміють прочитати його по-справжньому глибоко і дати друге, вічне життя балетному шедевру.
  Сценічна біографія «Лебединого озера» у Києві розпочалася у двадцяті роки ХХ століття, хоча деякі фрагменти класичного твору були показані під час гастролей артистів Великого і Маріїнського театрів у 1901 – 1915 роках. Незважаючи на те, що у Києві здавна існував прекрасний оперний колектив, можливість створити балетну професійну трупу з'явилася у 1926 році. Другою ви­ставою, яку трупа підготувала і показала 7 жовтня, стало «Лебедине озеро» П. Чайковського.
  В балеті «Лебедине озеро» П. Чайковського розкрилася майстерність і зрілість не одного покоління видатних українських танцівників – Олени Потапової, Валентини Калиновської, Тетяни Таякіної, Людмили Сморгачової, Раїси Хилько, Ганни Кушнерової, Тетяни Боровик, Олени Філіп’євої, Ва­лерія Ковтуна, Сергія Лукіна, Миколи Прядченка, Віктора Яременка, Віктора Рибія, Костятина Костюкова та інших. Для кожного з них «Лебедине озеро» стало школою майстерності, а для глядачів — свідченням великих творчих мож­ливостей тих, хто здобув право виступати в цьому балеті.
  У 1986 році під час гастролей київської трупи в Іспанії відбулася прем'єра «Лебединого озера» у постановці видатного українського хореографа Валерія Ковтуна. У 1995 році балет було поновлено у художньому оформленні народного художника України Марії Левитської.

Купити квитки на балет Лебедине озеро Національна опера України, Київ на сайті www.ovacii.com