Закрыть
Ваше имя
Контактный телефон
ВХОД

Любовний напій :: Национальный академический театр оперы и балета Украины имени Т. Шевченко
Мероприятие находится в архиве

Гаетано Доніцетті

Опера на 2 дії

Лібрето Феліче Романі.
Прем’єра на київській сцені відбулася 26 червня 2009 року.

Диригент-постановник:КОЖУХАР Володимир
Режисер-постановник: НУНЦІАТА Італо
Хормейстер-постановник: ПЛІШ Богдан
Художник-постановник: ЛЕВИТСЬКА Марія
Диригент: КУЛЬБАБА Алла
Режисер: РЕКА Валентина
Хормейстер: СЕМЕНЧУК Анатолій
Виконується італійською мовою
Тривалість: 2 год. 00 хв

  «Любовний напій» став сороковою оперою творчому доробку Гаетано Доніцетті. Приступаючи до роботи над нею, композитор з іронією писав своєму постійному лібретисту Ф. Романі: “Маю написати оперу за два тижні. З них виділяю вам лише один. Тільки майте на увазі, що у нас примадонна-німкеня, тенор-заїка, буффо з козлячим голосом і безликий французький бас. Тим часом можете себе прославити…”
  Молодий селянин Неморіно до безтями закоханий у чарівну, але досить вередливу орендарку довколишніх земель Адіну. Тільки ось як порозумітися з нею – не знає. Тим часом і в Адіни пробилося до сором’язливого юнака щось схоже на почуття. Щоб роздратувати Неморіно, вона готова вийти заміж за сержанта Белькоре... Нещасний Неморіно кидається до пройдисвіта Дулькамари, який видає себе за лікаря та пропонує чарівний еліксир, що може привернути серце дівчини. Одна пляшки не подіяла, чари не склалися. На другу в Неморіно немає грошей. Белькоре скористався ситуацією і запропонував юнаку записатися в солдати, де він зможе швидко і назавжди забути про Адіну, яка завтра має стати дружиною хвацького сержанта.
  Не вельми вигадливий, якщо не сказати звичайнісінький для італійського стилю опери-буф сюжет, був пройнятий справжнім гумором, дотепністю та іронічністю, що завжди подобалося італійській публіці. Лібрето знайшло адекватне відображення і в романтичній, веселій, сповненій світлом і повітрям Тоскани музиці молодого композитора. В сюжеті були використані мотиви водевілю «Напій» Е. Скріба, який використав французький композитор Д. Обер для однойменної опери, що на час Гаетано Доніцетті вже не йшла ні на французькій, ні на якій іншій сцені.
  Може, саме про цей твір німецький поет Генріх Гейне, який дуже любив музику Доніцетті, сказав: “Мелодії Доніцетті своєю веселістю і дотепністю тішать світ”
  Прем’єра відбулася на сцені міланського “Ла Скала” 12 травня 1832 року. Це був один з найяскравіших прижиттєвих творчих тріумфів молодого, на той час дуже щасливого і піднесеного, захмелілого від кохання до дружини Вірджинії Гаетано Доніцетті, який писав цю музику не тільки для театру, але й для коханої жінки.
  Протягом сезону вистава була показана тридцять два рази при постійно переповненому залі. А в 1837 році з тріумфом пройшла в Італійському театрі в Парижі. Розпочався світовий тріумф опери, який продовжується і дотепер.


Купити квитки на оперу Любовний напій Національна опера України, Київ на сайті www.ovacii.com